0

شیشه دوجداره کرکره دار

مطالب آموزشی بازگشت

شیشه دوجداره کرکره دار

یکی دیگر از محصولات شیشه های دو جداره تولید شده شیشه دوجداره کرکره دار می باشد. بطوری که کرکره در بین شیشه دوجداره قرار داده می شود و در مدل ولومی کرکره توسط یک ولوم سایه و روشن می شود و در مدل کرکره برقی، توسط یک کلید و یا ریموت بالا و پایین و سایه و روشن می گردد.

 

موارد مصرف شیشه دوجداره کرکره دار:

۱- استفاده در انواع پنجره های از جمله پنجره آلومینیومی، پنجره ترمال بریک، پنجره upvc ، پنجره چوبی

۲- قابل استفاده در فضاهای اداری

۳- قابل استفاده در انواع پارتیشن های شیشه ای

۴- قابل استفاده در مواردی که دسترسی به پنجره وجود ندارد و پنجره در ارتفاع نصب شده است،  توسط یک ریموت بالا و پایین می شود.

مزایای استفاده از شیشه دوجداره کرکره دار :

 ۱- زیبایی

۲- استحکام

۳- قابل استفاده در انواع مکان ها و کاربری ها

۴- محافظ در برابر آلودگی های محیطی

۵- کاملا عایق و وکیوم

۶- سهولت استفاده

۷- طول عمر بالا

۸ عایق صوت

۹- غیر قابل اشتعال

۱- قابلیت عبور ۱۰۰ درصدی نور و عدم عبور ۱۰۰ درصدی نور

انواع شیشه دوجداره کرکره دار:

 1- مدل دستی یا مدل ولومی:

در این مدل کرکره بین دوجدار شیشه توسط یک ولوم که بر روی فریم پنجره نصب می گردد قابلیت سایه و روشن شدن پیدا می کند . ضخامت نهایی این مدل با شیشه دوجداره ۶ میل برابر است با ۳۸ میلیمتر در مدل هلندی در مدل ترک که جهت ابعاد کوچک استفاده می گردد، ضخامت نهایی برابر است با ۳۲ میلیمتر. در مدل ولومی استاندار فقط امکان سایه و روشن کردن پرده ها وجود دارد و امکان بالا و پایین بردن وجود ندارد. ابعاد استاندارد و مناسب جهت این نوع کرکره ها مساحت های زیر ۳/۵ متر مربع می باشد و عرض کمتر از ۱۲۰۰ سانتی متر می باشد.

2- شیشه دوجداره کرکره دار برقی با موتور somfy فرانسه:

در این مدل از شیشه دوجداره کرکره دار، یک موتور somfy بهمراه یک رسیور در داخل یک قوطی ظریف در داخل شیشه دوجداره و در فسمت بالای کرکره ها طراحی شده است که توسط یک ریموت کنترل کرکره بطرف بالا و پایین حرکت می کند و همچنین سایه و روشن می گردد. در پنجره های کشویی و فولکس واگنی و یا لیفت و یا کلا در پنجره های مدل sliding از یک باطری لیتیومی درون پنجره جهت تغذیه برق موتور کرکره باید استفاده کرد. ضخامت نهایی این نوع کرکره با شیشه دوجداره ۶ میل در هر یک طرفین برابر است با ۴۲ میلی متر.

ابعاد استاندارد جهت این نوع کرکره مطابق با همان مدل ولومی می باشد، مساحت بیش از ۳/۵ متر مربع تجاوز نکند و عرض کرکره ها از ۱/۵ متر تجاوز نکند.